Autor: Rade
24.07.2010 19:06

30. 5. 2010?DEN D.

Konečně se nám naskytla příležitost předvést se před radotickým publikem. Už dlouho dlouho slýchali o našich úspěších i neúspěších. Teď měli možnost nás shlédnout na vlastní oči a ukázat nám jejich podporu.

Závody začalyi už v osm hodin ráno. A přesně podle nepsaného pravidla se ještě o půl deváté čekalo na další mužstva, která by ještě eventuálně mohla přijet. Očekávali jsme kolem patnácti až dvaceti družstev. Nakonec dorazilo jedenáct mužstev mužů bez omezení věku, tři týmy mužů nad 35 let a jedno ženské družstvo z Častohostic. Takže se naše odhady nepotvrdili, ale i tak startovací listina slibovala kvalitní štafety a útoky. Bohužel nedorazili borci z Mladoňovic a ani avízovaný dreamteam z Moravských Budějovic, kteří byli už předem pasováni na vítěze soutěže. Ale ani ti svoji kvalitu nepřijeli potvrdit. Takový malý počet družstev hodně přičítáme špatnému počasí. Celý den propršelo a když se ukázalo sluníčko, tak zase nebyla voda. Nejlepší část dne se prostála na cvičišti a prokecala. Celkově se závody rozdělili na několik částí.

Část 1) ? ŠTAFETA
Vzhledem ke špatnému počasí došlo k upravení trati, místo domku se šlo pouze okno, a část s lávkou se šla bez lávky, pouze s hadicemi. Jako domácí mančaft jsme měli závod rozběhnout jako první, ale jelikož nemáme svoji štafetovou výbavu (hadice, kolík, rozdělovač), tak štafetu zahájilo družstvo z Lhotic, vyběhnoucí čas 102, 15 s, kteří nám zapůjčili vybavení. Naše štafeta začala dobře, Míra naběhl pěkný čas, bohužel první zádrhel nastal na bariéře, mokrá trať a mokrá bariéra zapříčinila to, čeho jsme se báli, Dušan na poprvé nepřekonal a přišli jsme o drahocenný čas, kdy se mu podařilo překonat až na druhý pokus. Další problém na rozdělovači, kdy se Rademu nepodařilo pořádně zaběhnout a ztratil další čas. Konečný šok si přichystal Martin, kterému se podařilo postavit hasičák tak, že se ještě chvíli kymácel. Podrželo nás štěstí a hasičák nespadl. Ale i tak čas překročil 80 sekund. S časem 81,01 jsme v celkovém pořadí po štafetách získali 6. místo. Vítězi se stalo mužstvo z Příštpa s čase 67,26, který si opravili na druhý pokus z času 78,83. Druhé místo si do kola s útokem neslo družstvo z Dolních Lažan, třetí Police, čtvrté Vesce, pátý Kdousov. Nedokončili Hornice, kvůli špatnému odepnutí proudnice v části s rozdělovačem, a Vícenice, kdy běžec přes bariéry zaběhl do špatné dráhy. Hornice ale podali protest, který jim byl uznám a mohli se tak zúčastnit části požárního útoku. Nakonec běželi ženy z Častohostic, jediné družstvo žen. Ty tyto závody museli dokončit, aby jim byl uznám výsledek.

Část 2) ? PÚ MUŽI NAD 35 LET
Pouze tři družstva. Zvítězilo Příštpo. Druzí Vranín a třetí Třebelovice. Běželo se s omezovačem.

Část 3) ? PÚ MUŽI BEZ OMEZENÍ VĚKU
Běželo se s omezovačem, nastaveným na tři atmosféry. Náš úkol byl jasný na útoku smazat vteřiny, které si na nás naběhali ostatní ve štafetě. Opět jsme běželi jako druzí. Tentokrát se vzadu vše zadařilo a voda se hrnula dopředu. Dušan trochu zadrbal béčka, tím pádem se Rade nedostal s rozdělovačem dostatečně daleko a zkrátil tak proudaře o metr. Těm se ale tentokrát vůbec nepovedl nástřik. Nástřikové terče jsou naše prokletí. Proudnice příšerně prášili a dlouho se sestřikovalo. Nakonec se podařilo a časomíra se zastavila na čase 50,85. Na to, že se běželo s PS 15 to byl příšerný čas. Ale nedařilo se i ostatním družstvům. Jen čtyřem družstvům se podařilo dostat pod 50 sekund. Vescím, kteří si s časem 35,33 doběhli pro celkové vítězství. Druzí skončili překvapivě muži z Panenské. Třetí kluci z Lhotic a až čtvrtí závodníci z Příštpa. V této části bylo nejzajímavější intermezzo družstva z Police. Nespokojeni s nastavením omezovače na 3 atmosféry se domáhali nastavení na 12 atmosfér, aby tak mohli naplno předvést svoji nabušenou mašinu. Byli jednoznačně přehlasováni a závody se doběhli tak jak bylo určeno na začátku. Polici se útok nepovedl, jejich proudař včas nespojil proudnici a cenné sekundy jim utekly při jejím spojováním. Nakonec dokončili a čas 50, 36 jim vynesl páté místo. Hornice, které se díky uznanému protestu mohli zapojit do pú, také udělali chybu a umístili se na 8 místě s 54,22. Vícenice zaběhli pú i když nedokončili štafetu, takže jim o nic nešlo ? 9. místo (59,61).

Část 3) ? PÚ ŽENY
Jelikož zde bylo jediné mužstvo a počasí už nám opravdu nepřálo, tak ženám z Častohostic stačilo pouze roztáhnout hadice a vystříknout. To se jim povedlo a vybojovali si tak postup do vyšší soutěže.